Úvod » Učebnice, slovníky » Uplatňovanie prvkov etickej výchovy a práca s denníkom ...


        

Uplatňovanie prvkov etickej výchovy a práca s denníkom ...

Jaroslava Koníčková

Nie je skladom

 

Naša cena s DPH:
8,20 EUR

Uplatňovanie prvkov etickej výchovy a práca s denníkom na hodinách slovenského jazyka a literatúry je metodická príručka, ktorá je určená predovšetkým učiteľom slovenského jazyka a literatúry na 2. stupni základných škôl.

Scenáre hodín sú koncipované tak, že obsahujú jednotlivé kroky, ktoré žiakov privedú až k práci s denníkom. V každom scenári sa vychádza z literárnych ukážok, ktoré sa nachádzajú v aktuálnych učebniciach literárnej výchovy. Učiteľ môže voľne nadviazať na prečítané texty. V úvode každého scenára je uvedený názov témy, názov učiva, časová dotácia a okruh etických spôsobilostí a vlastností, ktoré je možné u žiakov rozvíjať. Nasleduje metodický postup, v ktorom je využitá metóda E-U-R. Jednotlivé kroky pri práci s textom obsahujú prácu s literárnou ukážkou, námety na rozhovor a premýšľanie a prácu s denníkom. Pri práci s ukážkami sú často využité rôzne metódy tvorivej dramatiky a tvorivého písania.

Súčasťou scenárov sú aj pracovné listy, rôzne citáty, zamyslenia, názory a úvahy žiakov. Niektoré aktivity sa dajú využiť aj na triednických hodinách, tvorivom písaní, tvorivej dramatike, na etickej a občianskej výchove, v školských kluboch detí či v rámci rôznych krúžkov.

POČET STRÁN    96
HMOTNOSŤ    753 g
ROK VYDANIA    2014
VÄZBA   brožovaná väzba
JAZYK   slovenský
VYDAVATEĽSTVO  AT
ROZMER   148×210 mm
ISBN  9788088954712

MTU5M